Datum: 02.11.2014

Vložil: Gerty

Titulek: z piste-povidky.cz

V první chvíli jsem si řekl, že tak dlouhý text napsaný tímhle písmem nepřečtu, ale přečetl jsem. Atmosféra děsu je dokonalá, připomněla mi "staré dobré časy" Poltergeista a Noční můry z Elm street, takže potud vše v pořádku.
Teď nějaké výtky - na rozdíl od zmíněných příběhů mi tady schází jakékoliv rozuzlení, vše se to jenom stupňuje a stupňuje na hranici možností hlavní hrdinky, a potom nic. To je trochu škoda. Další, co mi nesedlo v ději, jsou otázky - čím se hlavní hrdinka živí, co dělá? Chodí do školy nebo do práce? Nebo je třeba v invalidním důchodu? Má doma zásoby jídla na celé týdny, že nejde ani nakupovat? Čím krmí svého psa? Je Petr jediný člověk kterého zná? Tohle všechno se do děje vtírá čím dál tím víc a začíná to rušit, jelikož to činí nepravděpodobnou tu linii, která by pravděpodobná být měla, tedy původní život hlavní hrdinky, život před tím, než se ozvalo první cinknutí. Položím tedy sám jednu otázku - co s tím?
Nakonec pár technických poznámek - tak dlouhý souvislý text bych raději napsal klasickým písmem, i když jsou to zápisky z deníku. Pro zvýraznění sms by pak bylo lépe požít kurzivu stejného fontu než jiný font a čísla se v beletristickém textu vypisují slovy.
Většinou neznámkuji, ale tady dám dvojku, navzdory všem výše uvedeným mezerám se mi četlo dost dobře a pokud bylo budování atmosféry strachu tvým jediným cílem, klaplo to na sto procent.

Přidat nový příspěvek